Dźwigi osobowe i osobowo-towarowe


Dźwig osobowy w budynku mieszkalnym

DŹWIGI OSOBOWE, DŹWIGI OSOBOWO – TOWAROWE

Dźwigi osobowe i towarowe popularnie zwane windami stanowią nieodłączny element każdego nowoczesnego i eleganckiego budynku. Są niezwykle praktyczne, wygodne i użyteczne.
Proponujemy Państwu wybór wysokiej jakości urządzeń w funkcjonalnym i eleganckim wykonaniu, o parametrach dobranych optymalnie do Państwa potrzeb.

Poniżej udostępniamy projekty najczęściej stosowanych rozwiązań z napędem hydraulicznym oraz elektrycznym. W razie zapotrzebowania na projekt w innej konfiguracji prosimy o kontakt z Działem Techniczno – Handlowym.

DŹWIGI HYDRAULICZNE

Dźwigi hydrauliczne polecane są dla niewysokich budynków (do 19 m różnicy poziomu między kondygnacjami) o średnim i niskim natężeniu ruchu. Ich prędkość jazdy nie powinna przekraczać 0,63 m/s. Wymagają one osobnego pomieszczenia na maszynownię o powierzchni 2 x 2 m, usytuowanego w pobliżu szybu. Alternatywnie, przy niewielkim natężeniu ruchu i udźwigu do 630 kg, istnieje możliwość zastosowania maszynowni kompaktowej w szafie ustawionej obok szybu.
Dźwigi hydrauliczne, ze względu na ich konstrukcję, pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni szybu i uzyskanie stosunkowo dużej kabiny. Ich niewątpliwą zaletą jest konkurencyjna w stosunku do dźwigów elektrycznych cena.
Poniżej udostępniamy wybrane gotowe schematy dźwigów o napędzie hydraulicznym.

Dźwig hydrauliczny o udźwigu 630 kg (powierzchnia kabiny przystosowana dla osób niepełnosprawnych)
ELWIND H630
BEZ PRZELOTU
Z PRZELOTEM

Dźwig hydrauliczny o udźwigu 1000 kg (powierzchnia kabiny przystosowana do przewozu noszy  –  typowy dla nowo budowanych apartamentowców)
ELWIND H1000
BEZ PRZELOTU
Z PRZELOTEM

Dźwig o udźwigu 1600 kg tzw. dźwig szpitalny (powierzchnia kabiny przystosowana do przewozu łóżka szpitalnego)
ELWIND H1600
BEZ PRZELOTU
Z PRZELOTEM

DŹWIGI ELEKTRYCZNE

Dźwigi elektryczne bardzo dobrze sprawdzają się w wysokich budynkach o dużym natężeniu ruchu.  Najczęściej stosowaną prędkością dla tego rodzaju napędu jest 1 m/s lub 1,6 m/s (w bardzo wysokich budynkach).

DŹWIGI (WINDY) ELEKTRYCZNE BEZ MASZYNOWNI

Dźwigi bez maszynowni od dłuższego czasu biją rekordy popularności wśród projektantów. Ich olbrzymią zaletą jest to, że ze względu na usytuowanie napędu w górnej części szybu, nie wymagają przeznaczenia dodatkowego pomieszczenia na maszynownię (oszczędność powierzchni użytkowej budynku).  Dźwigi bez maszynowni z napędem bezreduktorowym charakteryzują się dużą oszczędnością zużycia energii podczas eksploatacji, maksymalnie zredukowanym wymiarem nadszybia oraz zminimalizowaniem hałasu i drgań związanych z pracą urządzenia.

Poniżej udostępniamy wybrane gotowe schematy dźwigów bez maszynowni o napędzie elektrycznym, bezreduktorowym

Dźwig osobowy o udźwigu 630 kg (powierzchnia kabiny przystosowana dla osób niepełnosprawnych)
ELWIND MRL630 – wersja pdf

Dźwig osobowy o udźwigu 1000 kg (powierzchnia kabiny przystosowana do przewozu noszy  –  typowy dla nowo budowanych apartamentowców)
ELWIND MRL1000 – wersja pdf

Dźwig osobowy o udźwigu 1600 kg tzw. dźwig szpitalny (powierzchnia kabiny przystosowana do przewozu łóżka szpitalnego)
ELWIND MRL1600 – wersja pdf

DŹWIGI (WINDY) ELEKTRYCZNE Z MASZYNOWNIĄ GÓRNĄ

Są korzystniejsze cenowo od dźwigów bez maszynowni, jednakże charakteryzują się większym zużyciem energii elektrycznej. Wymagają osobnego pomieszczenia na maszynownię (zlokalizowanego nad szybem) co należy uwzględnić przy projektowaniu architektury budynku.


Projekt i wykonanie: Talem Technologies