Projekty Specjalne


Każde zlecenie naszych klientów traktujemy indywidualnie. Zdarzają się jednak inwestycje, które dalece wykraczają poza tradycyjne, często spotykane rozwiązania, a przystosowanie gotowego projektu do wymagań architektonicznych budynku nie wystarcza.

W takich sytuacjach  tworzymy od podstaw specjalne projekty,  których zadaniem jest sprostanie trudnym i nietypowym wymaganiom użytkowym i architektonicznym.

Przykładem takich prototypowych dźwigów może być zrealizowany specjalnie dla Opery NOVA  dźwig teatralny do przewozu prospektów scenicznych. Urządzenia zaprojektowano  w odpowiedzi na konieczność przewozu kilkunastometrowych rulonów dekoracji scenicznych. W efekcie powstał wielopoziomowy dźwig z kabiną o wymiarach 3,5 x 10m oraz umieszczonymi na niej podestami, pozwalającymi na magazynowanie i sprawną wymianę dekoracji scenicznych.

Indywidualnego projektu, ze względu na udźwig (13,5 tony) i powierzchnię (37,8 m), wymagał również podnośnik do transportu naczep samochodów typu TIR.  Jego zainstalowanie umożliwia rozładunek bardzo dużych gabarytowo elementów wprost  z  samochodu ciężarowego bezpośrednio do magazynów znajdujących się na piętrze gmachu Opery, bez konieczności organizowania skomplikowanej drogi transportowej wewnątrz budynku.

Niestandardowe rozwiązania zastosowaliśmy przy modernizacji zabytkowej windy w budynku mieszkalnym w Bydgoszczy. Na życzenie klienta odeszliśmy od nowoczesnego designu, tak aby dźwig wraz z całym budynkiem zyskał niepowtarzalny urok, wyróżniając się na tle współczesnych urządzeń.

Konieczność poszukiwania niecodziennych rozwiązań, choć angażuje wiele wysiłku, pozwala na stworzenie wyjątkowych urządzeń,  a zadowolenie naszych klientów daje nam olbrzymią satysfakcję.


Powered by: Talem Technologies